Алергія на підгузки може маскуватись під будь-яке інше захворювання шкіри

0 2 791

Алергія на підгузки — досить поширене явище у немовлят. Дуже часто батьки плутають її з попрілістю, подразненнями, кандидозними інфекціями або чутливістю до харчових продуктів чи мийних засобів.

Але давайте послідовно.

Існує багато типів попрілостей. В залежності від їх характеру методика лікування теж буде різною. Найпоширенішим способом вважається використання дитячих серветок і мазі при кожній заміні підгузків.

До речі, міняти їх потрібно якомога частіше, інакше вологе і тепле середовище, котре утворюється навколо геніталій дитини, стає ідеальним для росту та розмноження грибкової кандидозної інфекції.

Цей вид подразнень називають ще дріжджовими або грибковими. Вони також можуть виглядати як алергічна реакція

Тому краще відразу купити високоякісні підгузки, які добре вбиратимуть рідину і якомога довше залишатимуться сухими. 

Харчова алергія

В більшості випадків алергію на памперси плутають з реакцією на харчові продукти. У немовлят, яким починають вводити прикорм, може виникнути алергічна реакція на деякі з них. 

В інших випадках, коли дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, іноді виникає реакція на продукт, котрий з’їла мама.

При годуванні сумішами можлива алергія на білок, що входить до їх складу.

Легка форма харчової алергії виявляється у вигляді кропив’янки, прищів або екзематозних висипів на шкірі. Іншим типом даного виду алергії є поява у дитини червоних висипань навколо заднього проходу або на сідницях. Тоді маля відчуває дискомфорт і починає капризувати.

Мийні засоби

Підгузки — лише один з багатьох продуктів та матеріалів, котрі контактують зі шкірою немовлят. До цього переліку входять пральні порошки, пом’якшувачі тканин, серветки, лосьйони, креми від висипань, шампуні та інші продукти, здатні залишити слід на ніжній дитячій шкірі. 

Тому дуже важливо купувати засоби, розроблені спеціально для потреб дитини, з урахуванням її особливостей. Хоча й навіть деякі з таких засобів можуть викликати подразнення, вірогідність цього набагато нижча.

Заміна марки підгузків

Щоб виключити зі списку всі можливі подразники, слід звернутись до педіатра, якому ви довіряєте. 

Навіть якщо виявиться, що реакція вашої дитини — дійсно алергія на підгузки, потрібно буде замінити виробника засобу. На ринку існує маса брендів, серед яких потрібно обрати ті, що підійдуть саме вашій дитині. Адже маля може просто не сприймати якийсь окремий косметичний компонент, який входить до складу звичного памперса.

Це тому, що всі підгузки виготовляються по-різному, а відтак мають відмінності у складових. Перевірте список інгредієнтів, вказані на задньому боці упаковки підгузків або на сайті бренду. Педіатри рекомендують віддавати перевагу памперсам, виготовленим з бавовни, до складу яких не входять фарбники, віддушки та пластик.

Досить поширеними останнім часом стали багаторазові памперси. Їхній вміст підбирають та змінюють самі батьки. Крім того, вони можуть самостійно випрати використаний підгузок гіпоалергенним мийним засобом

Втім, такі багаторазові труси не завжди ефективно спрацьовують у разі потреби.

Як вилікувати алергію на памперси? 

Якщо ви перепробували всі засоби, а алергія не минає, не слід впадати у відчай. На щастя, сучасна медицина розробила масу методів лікування, котрі можуть зменшити запалення та подразнення в місті знаходження підгузків. Але все це потрібно робити під контролем педіатра та за його вказівками.   

Протигрибковий крем

Дітям та дорослим (багато людей через хворобу теж змушені носити памперси) лікар радше за все при появі дріжджової інфекції порекомендує протигрибковий крем. 

Такі креми наносяться на уражену ділянку шкіри. До їх складу часто входить і оксид цинку, який добре зарекомендував себе при грибкових висипаннях як допоміжний засіб.

Актуальний стероїдний крем

Призначається при появі висипань, що мають алергічний характер. Як правило, наноситься після миття ураженої ділянки.

При використанні таких ліків не можна деякий час надягати дитині памперс. Адже носіння підгузку підвищує всмоктування стероїдних кремів у кров. 

Антибіотики

При інфекціях, викликаних бактеріями, наприклад імпетиго, лікарі призначають антибіотики.

Алергія на підгузки: профілактичні заходи

Якщо ви хочете захистити вашого підопічного від різноманітних захворювань шкіри, якомога частіше міняйте йому підгузок. Залишений на кілька годин брудний памперс може спровокувати подразнення та розвиток інфекції. 

При підозрі на алергічну реакцію спробуйте іншу марку підгузків. Краще органічну, котра не містить агресивних хімікатів.

Використовуйте крем з оксидом цинку

Якщо ви помічаєте, що шкіра вашого підопічного або малюка залишається червоною після кожної зміни підгузка, купіть крем з оксидом цинку. Нанесіть його на шкіру і змийте лише на ніч.

Але не забувайте, що, з огляду на ніжну шкіру дітей до року, їм потрібні особливо дбайливі засоби. Для дітей після року та дорослих підійдуть креми з оксидом цинку з серії «Скін-кап». Плівка, утворена кремом, створить бар’єр, який допоможе захистити сідниці від алергенів та інфекції.

Дбайливо ставтесь до шкіри

Як дорослі, так і діти відчувають подразнення при використанні серветок. Тому слід вибирати ті, що не містять спирту та синтетичних віддушок. А краще — не використовувати їх взагалі.

Пам’ятайте: будь-які небажані симптоми слід обговорювати з лікарем. Інакше навіть звичайний висип, спричинений подразненням, може перетворитись на гнійні пухирі. Й лікувати такий занедбаний випадок буде набагато важче.

Коментарі
Loading...