Уромун: щеплення буває навіть від інфекцій сечових шляхів

0 2 148

Ви страждаєте на постійні повторювані цистити або інші інфекції сечової системи та втомилися від антибіотиків, які чим далі, тим менш ефективні? Вашу втому можна зрозуміти. 

Рецидивуючі (повторювані) інфекції сечовивідних шляхів (RUTI) одне з найпоширеніших бактеріальних інфекційних захворювань, особливо у жінок. Основою лікування таких інфекцій залишаються антибіотики. 

Але стійкість до цих препаратів мікробів, що живуть у сечостатевих шляхах, призводить до надмірного використання  антибіотиків лікарями та пацієнтами. Так ліки замість позитивного починають справляти негативний вплив на організм: б’ють по бактеріях, проте рикошетом вдаряють по печінці, нирках та інших органах.

Ба більше: при неправильному використанні антибіотиків розвивається ефект звикання, а при тривалому лікуванні будь-якої мікробної інфекції спостерігається токсична дія лікарських засобів. 

Тому провідні наукові лабораторії світу шукають інші способи лікування найбільш поширених хронічних рецидивуючих інфекцій – не засновані на антибіотиках. 

Один з них спрямований на підвищення власного імунітету організму та стимулювання його до боротьби з мікробами.

В чому полягає бактеріальна імунотерапія

Зокрема, декілька бактеріальних суспензій для активної імунотерапії створила іспанська фармацевтична компанія Inmunotek (Інмунотек).

Одна з них – “Уромун” (Uromune) – містить неактивні бактерії, що викликають інфекції сечових шляхів. До складу вакцини входять, в однаковій пропорції: Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Proteus vulgaris, Enterococcus faecalis. Саме ці бактерії інфікують сечові шляхи найчастіше.

Приймаючи таку вакцину сублінгвально – у вигляді спрею під язик – людина тренує свою імунну систему боротися з мікроорганізмами. Тобто відбувається імунізація пацієнта проти сечостатевих інфекцій: Uromune спрямовує свою дію на підвищення імунітету до патогенних мікробів. 

Мета такого лікування полягає в тому, щоб викликати неспецифічну стимуляцію вродженого та набутого імунітету людини на клітинному та тканинному рівнях.

Бактеріальні препарати стимулюють знищення організмом непотрібних та шкідливих речовин й синтез активних компонентів імунної системи. Як наслідок підвищується власна ефективність організму в боротьбі з інфекціями та зменшується кількість призначень антибіотиків. 

Сублінгвальна імунізація “Уромуном” вже продемонструвала клінічну ефективність в лікуванні рецидивуючих інфекцій сечових шляхів.

Результати клінічних досліджень

Так, результати дослідження, у якому впродовж 7 років брали участь майже 800 пацієнтів з неускладненими рецидивуючими інфекціями сечовивідних шляхів, показало, що “Уромун” значно знизив кількість загострень цих інфекцій.

В учасників дослідження, про яке йдеться, впродовж року до того, як вони стали приймати препарат, було зареєстровано від 3 до 10 загострень хронічного запального процесу сечостатевих шляхів. Ці пацієнти лікувались “Уромуном” впродовж 3 місяців. 

За три місяці після закінчення приймання препарату 44 % тих, хто брав участь у дослідженні, взагалі не відмітили у себе загострень хвороби, а у близько 28 % спостерігався лише один її епізод. У решти кількість рецидивів значно знизилась. 

Та сама тенденція зберігалась і через пів року після закінчення лікування.

Тобто, вважають автори дослідження, дія “Уромуну” була тривалою та стійкою. Напрочуд хорошими, зокрема, результати були для жінок у менопаузі: трохи більше третини з них не мали жодного рецидиву хвороби впродовж 6 місяців після закінчення лікування, а ще третина – мали лише один.

Чому Uromune застосовується саме у формі сублінгвального спрею? 

По-перше, така форма є найефективнішою. Вона забезпечує пряму стимуляцію компонентів імунної системи, присутніх в слизовій оболонці порожнини рота, а також опосередковану стимуляцію лімфоїдної тканини шлунку та кишечнику (це найбільший імунний комплекс людини, асоційований зі слизовою оболонкою).

По-друге, спрей можна застосовувати при лікуванні пацієнтів із порушеною функцією ковтання.

По-третє, приємний ананасовий смак робить  застосування спрею зручнішим, коли йдеться про лікування дітей.

З якого віку можна вживати “Уромун”?

Препарат можна призначати дорослим і дітям (від 6 місяців) для профілактики рецидивуючих інфекцій, викликаних бактеріями, що входять до складу спрею.

Чи є у препарату протипоказання?

У препарата Uromune практично немає протипоказань. Це лікування з дуже низьким ризиком побічних ефектів. 

Зазвичай вони обмежені місцевими або помірними системними реакціями:

  • легким дискомфортом в області ротоглотки; 
  • лихоманкою і/або шлунково-кишковим дискомфортом; 
  • кропив’янкою і/або свербежем шкіри. 

Які особливості застосування “Уромуну” для пацієнтів з алергією?

Не рекомендовано використовувати Uromune, якщо у людини є алергія (гіперчутливість) до будь-якої з допоміжних речовин препарату, таких як гліцерин або есенція ананаса.

Коментарі
Loading...