«Епіген»: нове слово у боротьбі з вірусами

0 1 958

Пташиний грип. Свинячий грип. Просто грип. Коронавірус. Вірус звичайного ГРЗ. Назв багато, але головне питання, яке постає, коли чуєш їх, одне: як вберегтися від вірусів?

Вакцини? Звісно. Але від того ж коронавірусу їх на сьогодні ще не існує. До того ж вакцинація не дає стовідсоткової гарантії, що ви не захворієте. Вона лише запобігає розвитку ускладнень.

Проблема полягає ще й у тому, що віруси дуже складно виділити у чистому вигляді: вони швидко зникають із вільного простору клітини, проникаючи в людську ДНК та змушуючи вже наш геном продукувати власні вірусні білки. 

А ще віруси постійно мутують, тобто в їх невеликому, але пластичному геномі весь час виникають зміни. І, вхопивши якусь із модифікацій вірусу та розробивши вакцину проти неї, вчені не можуть гарантувати, що вберегли вас від решти мутантних штамів. Це ускладнює процес створення вакцин та противірусних препаратів.

Тому кількість вірусів, проти яких сьогодні можна зробити щеплення, є незначною у порівнянні з кількістю тих, із якими нам доводиться щоденно стикатися, наражаючи себе на небезпеку бути інфікованими. 

Як зміцнити імунну систему

Тож головне завдання, яке постає перед кожним із нас, — удосконалювати здатність імунної системи розпізнавати будь-які віруси та давати їм відсіч, поки вчені шукають засоби боротьби з конкретним вірусом. 

Досягненню цієї мети і сприяє лінійка препаратів «Епіген Імуно». Її головним компонентом є екстракт кореню солодки голої, про цілющі властивості якої відомо вже не одну тисячу років. Недарма серед рослин, які сьогодні використовують у східній медицині, саме солодка посідає чільне місце, у той час як знаменитий корінь женьшеню — третє.

Найактивніший компонент кореню солодки — гліциризинова кислота, якій притаманний виражений противірусний ефект. Він полягає в активній дії, спрямованій на пригнічення реплікації, тобто самовідтворення ДНК- та РНК-вірусів, збільшення їх кількості в нашому організмі. 

Мова, зокрема, йде про різні штами грипу, вірусу простого (Herpes simplex) та оперізуючого герпесу (Varicella zoster), вірусу папіломи людини (Human papillomavirus) та цитомегаловірусу (Cytomegalovirus).

Окрім того, гліциризинова кислота має гепатопротекторні властивості, що робить її ефективною при лікуванні вірусного гепатиту С. Втім, у «Епігені Імуно» використовується не звичайна гліциризинова кислота, а модифікована на молекулярному рівні у французькій лабораторії, яка виробляє препарат.

Складові препарату

До інших компонентів «Епігена Імуно» належать:

  1. Глюкозамін. Має протизапальний ефект та сприяє відновленню сполучної тканини. Існують дані про здатність глюкозаміну знижувати ризик смерті від легеневих захворювань.
  2. Гліцин. Має цитопротекторну (тобто спрямовану на захист клітин) та протизапальну дію, здатний знижувати токсичний вплив деяких препаратів на нирки та печінку. Зменшує психоемоційне напруження та відчуття тривоги й страху.
  3. Аргінін. Належить до імуноактивних поживних речовин. Дієта, збагачена аргініном, завдяки зниженню частоти післяопераційних інфекційних ускладнень ефективна при сепсисі у критично хворих пацієнтів, а також при різних хірургічних втручаннях. Як і гліцин, аргінін прискорює процес відновлення тканини печінки.
  4. Цинк. Має імунорегулюючі, антиоксидантні та протизапальні властивості. Бере участь в ініціації імунної відповіді організму та у загоєнні ран.
  5. Кальцій. Необхідний для формування кісток, зубів та нормального згортання крові.
  6. Фолієва кислота, вітаміни В12 та В6. Ці елементи відіграють ключову роль у підтримці структури ДНК. Окрім того, фолієва кислота знижує ризик пошкодження печінки, а вітамін В6 запобігає розвитку фіброзу її тканини.
  7. Кальцію пантотенат – складова коензиму А, відповідального за детоксикацію чужорідних для організму хімічних речовин. 
  8. Вітамін С. Найважливіший антиоксидант, який сприяє процесам відновлення та має імунокоригуючу дію.

Завдяки цим складовим «Епіген Імуно» незамінний у профілактиці вірусних інфекцій у період епідемій, а також у комплексній терапії інфекційно-запальних захворювань. 

Крім того, гепатопротекторні властивості препарату допомагають убезпечити печінку під час антибіотико- та противірусної терапії при різних захворюваннях.

Захист для місцевого імунітету

І якщо «Епіген Імуно» застосовується для зміцнення загального імунітету, то комплекс «Епіген Інтим» сприяє покращенню імунітету місцевого. Гель та спрей «Епіген Інтим» успішно застосовуються у лікуванні та профілактиці вірусів герпесу та вірусу папіломи людини (ВПЛ) — головної причини розвитку раку шийки матки. 

Останній факт є особливо важливим, зважаючи на те, що вакцинація від ВПЛ, як правило, проводиться несвоєчасно і не захищає від усіх штамів вірусу. Крім того, хірургічні методи руйнації кондилом не є достатньо ефективними, тому після їх застосування вірус може залишатися у здорових тканинах. 

Детальніше про покази та особливості застосування препаратів лінії «Епіген», про те, як вберегтися від вірусів з їх допомогою,  вам розповість ваш лікар. До речі, на думку розробників, ці ліки не мають жодних побічних ефектів.

Коментарі
Loading...