Прорив у питанні астми: знайдений новий білок, який спричиняє цю хворобу

0 1 192

Дослідники з Триніті-коледжу в Дубліні здійснили прорив, що з часом може призвести до поліпшення терапевтичних можливостей для людей, які живуть з астмою. Вчені виявили, що вирішальний вплив на розвиток астми справляє білок Каспаза-11, який, як раніше вважалось, не має стосунку до захворювання.

Ірландія є однією з країн з найвищою захворюваністю на астму в Європі, яка у її найважчій формі залишається складною для лікування і може бути смертельною.

Каспаза-11  — це білок, який має важливу роль у захисті від бактерій, але команда в Триніті виявила, що при надмірній активності він може спровокувати згубну реакцію дихальних шляхів на запалення.

Коли таке відбувається, цей білок може стати ключовим фактором розвитку алергічного запалення в легенях людей з астмою.

Каспаза-11 може спричинити загибель клітин шляхом піроптозу — процесу, коли руйнується мембрана, що оточує клітину, і її вміст виходить назовні.  Піроптоз є дуже запальним явищем, адже вивільнений вміст клітини може подразнювати тканини в нашому організмі.

Дослідники виявили, що Каспаза-11 є ключовим рушієм запалення в дихальних шляхах при астмі. 

Таке запалення призводить до розвитку ознак і симптомів астми, особливо — до появи утрудненого дихання.

Попри те, що із симптомами легкої астми можна впоратися за допомогою сучасних методів терапії, важка астма залишається дуже складною для лікування, а частота її виникнення постійно зростає.

Різноманітні подразники, такі як забруднювачі повітря, певні типи пилку та кліщі домашнього пилу, можуть спричинити загибель клітин у легенях. Дослідження свідчить про те, що Каспаза-11 причетний до такої загибелі та, зрештою, спричиняє захворювання.

Каспаза-11 або його рівнозначущий людський гомолог Каспаза-4 ніколи раніше не розглядалися як сполуки, які спричиняють виникнення та розвиток астми. Тому дослідники вважають, що їх відкриття надає перспективи щодо можливості розробки нових лікарських засобів від астми — цього поширеного виснажливого захворювання.

Коментарі
Loading...