Фарба для волосся пошкоджує шкіру голови

0 2 566

Усім відомо, що шкіра − це захисний бар`єр нашого організму від різноманітних негативних факторів, таких як віруси, бактерії та хімічні речовини. Тож турбуватись про те, щоб шкіра, зокрема шкіра голови, була здоровою, означає турбуватись про здоров’я організму в цілому. 

Але людині властиве прагнути не лише здоров`я, а й краси. І, на жаль, бажання мати гарне волосся може нашкодити здоров’ю.

Йдеться про тих, хто фарбує своє волосся — самостійно або в перукарнях. Та про самих перукарів, які контактують із фарбою. Адже речовина під назвою p-фенілендіамін (PPD), що входить до складу фарби для волосся, є сильним алергеном. І він здатний викликати  алергічний контактний дерматит.

Негативному алергенному впливу PPD піддаються як професійні перукарі, так і жінки, що фарбують волосся самостійно. Але як ця речовина проявляє себе у тих, хто має та хто не має до неї реакцію, з’ясували лише нещодавно. 

Що показало дослідження

У ході дослідження використовувались патч-тести із 1 % PPD. На четвертий день після їх застосування  були вивчені зразки біопсії шкіри у чотирьох людей з легкою формою алергічного дерматиту, пов`язаного з PPD, та п`ятьох − із важкою. Вивчалась реакція й семи перукарів, що не мали контактного дерматиту.

Результати дослідження показали, що від впливу PPD погіршувалась щільність рогового шару шкіри пацієнтів із вираженим алергічним контактним дерматитом. У решти групи знижувався синтез білків, які відповідають за підтримання нормального шкірного бар’єра. Ці зміни також спостерігались і у людей з контактним дерматитом.

Таким чином, навіть якщо після фарбування волосся ви не відчуваєте неприємних симптомів, таких як свербіж шкіри голови, це ще не означає, що ваш організм не постраждав від впливу PPD. 

Як і у людей з алергічним дерматитом, викликаним цією речовиною, ваша шкіра голови зазнала зниження ефективності регуляції білків, що відповідають за щільність шкіри та її рогового шару. А отже, захисні властивості вашої шкіри, а з нею  − і організму в цілому — вже не настільки потужні, якими були до фарбування.

Коментарі
Loading...