Бирючина: загрожує алергією жителям міст у квітні — червні
Бирючину (Ligústrum) в Україні часто використовують як декоративну рослину при формуванні живоплотів, тому її пилок може викликати симптоми алергії у жителів міст.
Бирючина поширена в Європі, Північній Африці, Азії і в Австралії. В Європі найбільше поширена дика або звичайна бирючина (Ligustrum vulgare L.). Її стебла жорсткі, прямі, з сіро-коричневою корою, засіяною маленькими коричневими чечевичками.
Цвітіння відбувається з квітня по червень, квітки зібрані в волоті білих і кремових відтінків.
Дізнатись, чи викликає у вас алергію саме пилок бирючини, допоможе багатокомпонентний молекулярний тест ALEX2. У його панелі близько 300 алергенних екстрактів та молекул, тобто 99,9 % всіх відомих алергенів.
І головне: алергію до пилку можна вилікувати. Для цього застосовується метод алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ). Її ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). Після проходження курсу такого лікування недуга зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.
Для того, щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek, доступні в Україні.
А підібрати оптимальний для вас курс АІТ після відповідної діагностики може лише лікар.