Облизана батьками соска може знизити ризик розвитку алергії у дитини

0 2 540

Думка про те, що облизана батьками соска, перш ніж дати її дитині, викликає у вас неприємні відчуття? Не поспішайте з висновками. Адже результати досліджень, які були представлені в Американському коледжі алергії, астми та імунології (ACAAI), вбачають зв’язок між облизаною батьками соскою та зниженням алергічної реакції у маленьких дітей.

Чому облизана соска може бути корисною для здоров’я дитини

Алерголог Еліан Абу-Жауд, доктор медичних наук, член ACAAI і головний автор дослідження, проведеного у Детройті, говорить:

– Ми кілька разів проводили інтерв’ю зі 128 матерями немовлят протягом 18 місяців. Розпитували, яким чином вони обробляють пустушку своєї дитини. Ми виявили, що діти матерів, які облизували пустушку, мали нижчі рівні IgE, тобто антитіл, пов’язаних з розвитком алергічних реакцій в організмі.

Зі 128 матерями були проведені кілька інтерв’ю. 58 % повідомили, що на час опитування їхня дитина використовує пустушку.

З тих, чия дитина смоктала пустушку, 41 % повідомив про очищення шляхом стерилізації. 72 % розповіли, що миють соску, 12 % – що облизують.

– Ми виявили, що облизування соски батьками було пов’язано з пригніченням рівнів IgE, починаючи з 10-місячного віку дитини, і продовжувалося протягом 18 місяців, – говорить алерголог Едвард Зоратті, член ACAAI та співавтор дослідження. – Необхідні подальші дослідження. Але ми вважаємо, що ефект може бути пов’язаний з передачею дітям здорової мікрофлори.  

Зменшення ризику розвитку алергії при облизуванні соски батьками можна пояснити так званою гігієнічною гіпотезою розвитку алергії. Адже разом із соскою батьки передають дітям свої бактерії з ротової порожнини, інколи зі шлунку.

Всі ці мікроорганізми сприяють перемиканню імунної системи в бік боротьби з інфекціями, відволікаючи від процесів, що призводять до  розвитку алергії.

Бактерії, передані з пустушкою від батьків, не викликають захворювань у дітей з нормальною імунною відповіддю. А от батьки дітей з імунодефіцитами повинні уникати такого методу обробки соски.

Існує ризик, що при облизуванні соски мама може передати не тільки корисні бактерії, а й патогенні стафілококи, стрептококи та інші мікроорганізми. Всі вони здатні спричинити захворювання не тільки в імуноскомпрометованих дітей, а й у здорових.

– Ми знаємо, що вплив певних мікроорганізмів на початку життя стимулює розвиток імунної системи й пізніше може захистити від алергічних захворювань, – говорить д-р Абу-Жауд. – Облизування соски батьками може бути прикладом того, як вони можуть передати здорові мікроорганізми своїм маленьким дітям.

Про інші способи поділитись здоровою мікрофлорою

Якщо ви вважаєте облизування соски не самим гігієнічним методом її обробки, маєте рацію — так воно і є. Коли хочете передати здорову мікрофлору дитині, знайте, що альтернативою облизуванню соски можуть бути поцілунки мами та дитини — вони також можуть сприяти зменшенню розвитку алергії.

Також зменшенню розвитку алергії сприяє харчування мами та дитини з однієї ложки:  коли дитина їсть з маминої, а мама пробує їжу з дитячої.

Однак використовувати подібні методи зміцнення імунної системи можна лише тоді, коли ви впевнені, що повністю здорові та не передасте своїй дитині патогенних бактерій, вірусів або грибка молочниці, який часто живе в ротовій порожнині.

Крім того, існує грудне вигодовування. Згідно з рекомендаціями ВООЗ та ЮНІСЕФ, воно є ідеальним способом забезпечення дітей раннього віку поживними речовинами, необхідними для здорового росту і розвитку.

До того ж у дитини на грудному вигодовуванні краще формується сталий емоційний зв’язок з мамою.

Важливо зберегти правильне прикладання та знизити ймовірність відмови немовляти від грудей. Тому лікарі радять не використовувати штучні замінники материнських грудей, тобто не вдаватися без потреби до годування з пляшечки, не зловживати використанням пустушок.

Коментарі
Loading...