Вітамін D може захистити дітей з ожирінням від астми, асоційованої із забрудненням повітря

0 1 741

Вітамін D здатний захистити міських дітей-астматиків, які страждають на ожиріння та мешкають в умовах високої забрудненості повітря, від загострення симптомів астми.

Про це свідчать результати дослідження вчених Медичної школи Університету Джона Хопкінса (Балтимор, США).

Тільки в США від астми — одного з найбільш небезпечних ускладнень алергії сьогодні страждає 1 з 12 дітей, що на національному рівні становить 6,1 мільйона чоловік.

Загостренню симптомів астми сприяє сильне забруднення повітря всередині приміщень. його джерелами, зокрема, є сигаретний дим, приготування їжі, горіння свічок.

За словами вчених, астма є імуноопосередкованим захворюванням. Вітамін D може послабити її симптоми, впливаючи на механізми засвоєння антиоксидантів або на імунні процеси.

Підтверджують цю гіпотезу висновки американських вчених, які дослідили умови життя та стан здоров’я школярів в одному з районів Балтимора. Були перевірені: рівень забрудненості повітря в будинках, рівень вітаміну D в крові та симптоми астми у 120 дітей. Третина з них також страждала на ожиріння.

Було виявлено, що у дітей-астматиків, які мешкають в приміщеннях із забрудненим повітрям, при низькому рівні вітаміну D в крові значно виражені симптоми астми.  

І навпаки: в приміщеннях із найвищою забрудненістю повітря вищий рівень вітаміну D в крові дітей відповідав меншій кількості симптомів астми. Цікаво, що такий ефект найсильніше виражений у дітей з ожирінням.

За словами вчених, одним зі способів підвищення рівня вітаміну D в крові є збільшення сонячного опромінення. Але цього складно досягти у сучасних міських умовах.

Ще один спосіб — вживання дієтичних добавок, більшої кількості продуктів з високим вмістом вітаміну D або збагачених ним.

А про те, яка форма вітаміну D є найбільш ефективною для профілактики й лікування його дефіциту у дітей та дорослих, в тому числі хворих на алергію, ви можете прочитати тут.

Коментарі
Loading...