Вчені виявили зв’язок між раком у родині та астмою у дітей

0 991

Вченим та й простим людям вже добре відомо, що причина раку − генетична схильність, і що ця хвороба часто зустрічається в окремих сім’ях. 

Нове дослідження, представлене на щорічному засіданні Американського коледжу алергії, астми та імунології (ACAAI) в Х’юстоні наприкінці 2019 року, показує зв’язок між сімейною історією раку та діагнозом дитячої астми.

Американські науковці, які провели це дослідження, використовували дані Національного обстеження стану здоров’я (NHIS), що проводиться у США шляхом опитування. 

Вони проаналізували дані за 2012−2016 рр. для відстеження інформації про дітей, у яких діагностовано астму. Вивчені були відомості стосовно понад 57 000 дітей. Більше 20 % з тих, хто мав рак в сімейному анамнезі, мали й діагноз астми.

Серед опитаних дітей 51 % становили хлопчики і 49 % дівчатка. Діти з астмою були старшими (10 років проти 8 років), ніж діти без неї.

Вчені роблять висновок: якщо батьки знають, що у сім’ї були випадки раку, вони повинні обов’язково повідомити про це своїх педіатра та алерголога.

Таке інформування лікарів може стати важливим для виявлення та лікування астми у дітей з групи ризику на ранніх стадіях захворювання.

Так алергологи можуть допомогти вашій дитині вести нормальне життя.

Коментарі
Loading...