Погодинний прогноз для україни щодо концентрацій пилкових алергенів

Що ви бачите на цій сторінці?

На цій сторінці ви знайдете погодинний прогноз для України щодо пилкових алергенів, які найчастіше викликають симптоми алергії.
Прогнозний модуль створений розробниками вебпорталу «Все про алергію» у співробітництві зі спеціалістами Вінницького національного медичного університету, Вінницького національного технічного університету та групою моделювання складу атмосфери Фінського метеорологічного Інституту (Atmospheric Composition Modelling group of Finnish Meteorological Institute) на основі системи SILAM. Це дисперсійна модель, розроблена фінськими спеціалістами для прогнозування складу атмосфери на європейському континенті. Своєю чергою, модуль SILAM для прогнозу рівнів пилку заснований на даних Європейської Аероалергенної Мережі (European Aeroallergen Network). Це наукова спільнота Європи, яка виконує моніторинг пилку на континенті. До неї входять і 3 станції в Україні – у Вінниці, Запоріжжі та Києві. Крім того, дані для України допомагають генерувати і європейські станції, розташовані на кордоні з нею. Таким чином, SILAM є єдиною моделлю в Європі, яка для своїх прогнозів використовує справжні дані про концентрації пилку, отримані вченими.

Як користуватися модулем?

Над мапою України розташовані назви рослин, для пилку яких доступний прогноз.
Обравши потрібний алерген, ви побачите карту, над якою знаходиться лічильник часу. Тут англійською мовою вказана дата, а також час доби, якому відповідає певна картинка на мапі. Наприклад, 11Z01AUG2022 означає, що ви бачите картинку прогнозу для 11 годин ранку 1 серпня 2022 року.
Щоб прискорити перегляд прогнозу, можна самостійно потягнути вперед повзунок, розташований під ним на зеленій лінії. Його можна зупинити на будь-якому часі і даті, для яких доступний прогноз.
Натиснувши кнопку «Пауза», ви зафіксуєте картинку для потрібного вам часу.
Щоб вийти з режиму паузи, потрібно натиснути кнопку «Вперед».
Концентрації пилку подаються у перерахунку на кількість пилкових зерен на кубічний метр повітря.

розробники модуля: 
Rostislav Kouznetsov, Roman Holubenko,
Mikhail Sofiev & GoodWay inc