Плануєте відпочинок? Не забудьте взяти у подорож аптечку

0 2 158

Добре спланована подорож має передбачати ймовірні ускладнення зі здоров’ям. Адже алергія до пилку рослин, що саме зараз цвітуть у місцях, куди ви прямуєте, зміна клімату, незвичні їжа та вода можуть змінити ваші плани, а відсутність потрібного препарату під рукою – зіпсувати відпочинок.

Якщо ви зібралися у відпустку за кордон, майте на увазі, що більшість препаратів в різних країнах видаються суворо за рецептом лікаря. Його отримання є страховим випадком, який може коштувати вам багато часу, а можливо — і грошей.

Крім того, навіть якщо потрібні вам ліки можна придбати без рецепта, у досяжній близькості може не бути аптеки.

Проте, збираючи аптечку в дорогу, не забудьте проконсультуватися з лікарем. Адже самолікування може зашкодити вашому здоров’ю.

Які ліки взяти з собою у відпустку

Формування аптечки для родини потребує індивідуального підходу. Проте є й загальні ситуації, до яких треба бути готовим. Отже, у вашій аптечці мають бути:

  • Протиалергічні засоби. На випадок виникнення гострої алергічної реакції у вас чи дитини візьміть з собою дезлоратадин або левоцетиризин в сиропі або краплях. Для дорослих такі препарати підходять у більших дозуваннях, щодо яких ви можете проконсультуватись з лікарем, або у вигляді таблеток.

Перед поїздкою не забудьте ознайомитись з алергопрогнозом та перевірити карту алергенів, активних у Європі.

  • Препарати проти укусів комах. Алергічні реакції можуть викликати й укуси комах. Щоб зменшити запалення від укусу,  місцево застосовують мазі “Феністил”, “Псило-бальзам”. В деяких випадках можуть використовуватися антигістамінні препарати та креми з кортикостероїдами.

Якщо у вас чи у вашої дитини може виникнути анафілаксія від укусу оси чи бджоли, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, який допоможе розробити план дій на випадок такої ситуації. Адже укус може становити серйозну загрозу, нехтувати якою смертельно небезпечно.

  • Краплі в ніс, вуха та очі:
    • Судинозвужуючі краплі в ніс стануть в пригоді не тільки при вірусній інфекції, а й в літаку при закладеності вух. Причому як дорослим, так і дітям. Препарати широкого застосування: “Віброцил”, “Нокспрей”, “Отривін” та інші.
    • При кон’юнктивіті знадобляться антибактеріальні очні краплі: “Мірамістин”, “Тобрекс”.
    • Краплі у вуха, такі як “Отіпакс”, стануть в пригоді при гострому середньому отиті, а також при болі у вусі після купання.
  • Засоби для профілактики та лікування сонячних опіків. Літо неподільне із сонцем та пляжем, проте сонячне випромінювання може спричиняти опіки та алергічну реакцію як у дітей, так і у  дорослих. Використовуйте сонцезахисний засіб з індексом захисту (SPF) від 30 до 50, який потрібно наносити за 10-20 хвилин до виходу на сонце.

1

Діти особливо чутливі до перегріву та сонячних опіків. Тому перебувайте на сонці в безпечні години: до 10.00 та після 15.00. Обов’язково беріть із собою капелюх або панамку. Пийте багато несолодкої рідини та не забувайте пропонувати її дитині. Пийте тільки воду у пляшках.

Після кожного купання у морі чи басейні приміть душ та нанесіть сонцезахисний крем. Якщо у вас або у дитини суха шкіра чи атопічний дерматит, використовуйте також зволожувальний засіб-емолієнт, яким ви звичайно користуєтесь вдома.

Для лікування сонячних опіків візьміть з собою “Пантенол”. Цей засіб швидко та ефективно усуне перші ознаки запалення та печіння на шкірі.

  • Ліки проти високої температури. Для зниження температури тіла у дитини бажано використовувати ібупрофен чи парацетамол: препарати “Нурофен”, “Терафлю”, “Фервекс” та інші. Будьте уважними:  такі лікарські засоби є у формі сиропів, порошків, таблеток, для дітей вони зазвичай випускаються окремо — у меншому дозуванні. Проконсультуйтеся з лікарем-педіатром та вивчіть інструкцію перед застосуванням препарату.

Для дорослих можна використовувати ці та інші жарознижувальні засоби.

Не забудьте покласти із собою термометр.

  • Препарати проти подряпин, порізів та саден. Для обробки таких ран знадобляться  антисептики: хлоргексидин, “Октанісепт” та йодовмісні препарати (зокрема “Бетадин”), а також перекис водню.

Покладіть поруч з ними ватні диски та набір пластирів.

  • Засоби проти пітниці, пелюшкового дерматиту чи подразнень у дітей. При відпочинку в жаркому та вологому кліматі маленьких дітей часто турбують пітниця та пелюшковий дерматит. При цих станах необхідно використовувати цинковмісні препарати: “Судокрем”, “Бепантен”, “Деситин” та їхні аналоги.
  • Ліки проти розладів травлення та кишкових інфекцій. Основним лікування при діареї та блюванні стане оральна регідратація – відновлення водно-електролітного балансу або відпоювання. Тому важливо запастися:
    • Розчинами для оральної регідратації. Це, наприклад, “БіоГая ОРС”, “Хумана електроліт”, “Регідрон оптім” — це препарати для дітей. Для дорослих підійдуть вони ж, а ще “Регідрон”.
    • Пробіотиком, який зменшить тривалість діареї у дітей та дорослих. Це, зокрема, “Ентерол”.
    • Сорбентами, які незамінні при підозрі на отруєння: “Смекта”, “Біле вугілля”,  “Атоксил” та інші.

Якщо у вас хронічні захворювання або ви приймаєте ліки постійно, візьміть із собою достатню кількість ліків та всі необхідні медичні пристосування (інгалятор для контролю астми, пікфлоуметр, глюкометр і т. ін.). Не забувайте, що в країні, яку ви збираєтеся відвідати, все це може відпускатися за рецептом.

Пам’ятайте, що при виїзді за кордон необхідно оформити медичний страховий поліс.

Коментарі
Loading...