Люди з алергією на пилок берези можуть мати алергію на сою

0 2 478

Одним із найсильніших дерев-алергенів є береза, пилок якої з’являється в повітрі наприкінці березня – початку квітня. Його небезпечність полягає не лише в самому факті алергенності: люди, чутливі до пилку берези, часто схильні до алергії до пилку інших рослин, а також на деякі овочі, фрукти, ягоди, що мають у складі білок, схожий за структурою на алергенний білок берези.

Це явище має назву перехресної алергії.

Одним із випадків перехресної реакції при алергії до пилку берези є алергія до сої. Таку алергію, за приблизними оцінками, має близько 0,4% населення. Втім, алергічна реакція на цього представника родини бобових може бути й первинною, тобто не пов`язаною з алергією на березовий пилок.

Сьогодні соя зустрічається в багатьох продуктах – від ковбас до дитячого харчування. Вона вважається здоровою їжею, джерелом білків і замінником м’яса. Тому її включають як окремий продукт у свій раціон люди, що дотримуються вегетаріанської або веганської дієти, а також ті, хто прагне зробити харчування більш корисним.

Ще одна категорія споживачів сої та її продуктів – люди, які мають непереносимість лактози або алергію до молочного білку. Тому вони замінюють коров’яче молоко соєвим. Та навряд чи очікують, що соя також може спричинити алергічну реакцію.

soy milk

Її типові симптоми – свербіж та набряк слизової оболонки ротової порожнини та глотки безпосередньо після вживання соєвих продуктів. Також можливі висип на шкірі або шлунково-кишкові розлади.

У дуже чутливих людей ймовірні сильні алергічні реакції на сою. В окремих випадках – навіть анафілактичний шок у поєднанні з серйозними порушеннями кровообігу.
Причому при алергії до березового пилку оральний алергічний синдром спричинений вживанням термічно необробленої сої, частіше — саме соєвих напоїв, того ж молока. При приготуванні їжі, яка містить соєвий компонент, цей білок руйнується під час нагрівання.

Однак не всі соєві продукти містять білок, споріднений до білка пилкових зерен берези. Інші, не споріднені з березовим, соєві білки є також алергенними.

Погана новина у тому, що вони не руйнуються при нагріванні. Отже, для людей, чутливих до таких білків, соя залишається алергенною у будь-якому вигляді.

Тож людям з алергією до пилку берези та/або до сої варто намагатися уникати будь-яких продуктів, які її містять.

Єдиний спосіб точно дізнатись, чи є у вас алергія до сої, тільки на термолабільні або ж на всі її білки, — молекулярна алергодіагностика за допомогою персоналізованого молекулярного тесту ALEX.

А от підібрати правильну дієту на основі результатів цього тесту вам зможе лише лікар.

Детальніше про алергію, причини її виникнення та ускладнення йдеться у статті “Що таке алергія”.

Коментарі
Loading...