Родина кипарисових: починають викидати високоалергенний пилок ще у січні

1331


cypress-trees

Родина кипарисових (Cupressaceae) включає декілька продуцентів дуже алергенного пилку, які викликають симптому полінозу у жителів різних країн та континентів. Це родина голонасінних рослин, тобто тих, які не можуть утворювати квіти.

Проте, голонасінні, як і квіткові рослини, виділяють пилок. Він знаходиться  на кінчиках гілок — у пиляках, які часто мають жовтий колір саме завдяки скупченню пилкових зерен. Замість жіночої квітки у таких рослин шишка, під лусками якої дозріває насіння, що запилюється вітром.

Кипарис вічнозелений

Cupressus sempervirens L

Кипарис вічнозелений (Cupressus sempervirens L) — найвідоміший серед усіх представників родини кипарисових.  І не лише тому, що це струнке дерево до 35 м заввишки з ідеально пірамідальною кроною оспівували письменники та поети. Пилок кипариса — сильний алерген, від якого потерпають жителі Середземномор’я, звідки родом ця рослина.

cypress

До них долучаються й жителі південних областей України, особливо гірського Криму, де також росте багато кипарисів. Ця рослина, що може жити 500-600 років, починає викидати пилок ще взимку, у січні. І палінація кипариса та його родичів — ялівцю та туї, з якими пилок кипариса має однакові алергени, може тривати декілька місяців.