Родина кипарисових: починають викидати високоалергенний пилок ще у січні

0 3 024

Родина кипарисових (Cupressaceae) включає декілька продуцентів дуже алергенного пилку, які викликають симптому полінозу у жителів різних країн та континентів. Це родина голонасінних рослин, тобто тих, які не можуть утворювати квіти.

Проте голонасінні, як і квіткові рослини, виділяють пилок. Він знаходиться  на кінчиках гілок — у пиляках, які часто мають жовтий колір саме завдяки скупченню пилкових зерен. Замість жіночої квітки у таких рослин шишка, під лусками якої дозріває насіння, що запилюється вітром. За даними молекулярної діагностики алергії, близько 40 % людей з полінозом в Україні мають алергію на пилок кипарисових.

Кипарис вічнозелений

Cupressus sempervirens L

Кипарис вічнозелений (Cupressus sempervirens L) — найвідоміший серед усіх представників родини кипарисових.  І не лише тому, що це струнке дерево до 35 м заввишки з ідеально пірамідальною кроною оспівували письменники та поети. Пилок кипариса — сильний алерген, від якого потерпають жителі Середземномор’я, звідки родом ця рослина.

cypress

До них долучаються й жителі південних областей України, особливо гірського Криму, де також росте багато кипарисів. Ця рослина, що може жити 500-600 років, починає викидати пилок ще взимку, у січні. І палінація кипариса та його родичів — ялівцю та туї, з якими пилок кипариса має однакові алергени, може тривати декілька місяців.

Як перевірити, чи є у вас алергія до пилку кипарисових

Визначити, чи маєте ви сенсибілізацію до пилку кипариса та його родичів, допоможе багатокомпонентний молекулярний тест ALEX2. У його панелі близько 300 алергенних екстрактів та молекул, тобто 99,9 % всіх відомих алергенів.

І головне: алергію до пилку, або поліноз, можна вилікувати. Для цього застосовується метод алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ). Її ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). Після проходження курсу такого лікування поліноз зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.

Для того, щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek, доступні в Україні.

А підібрати оптимальний для вас курс АІТ після відповідної діагностики може лише лікар.

Коментарі
Loading...