До алергії на яйця та арахіс схильні діти батьків з дефіцитом вітаміну D

0 2 129

Дефіцит вітаміну D в організмі людини не тільки викликає ламкість кісток, а й може підвищувати ризик виникнення алергії та астми. Так, за даними Європейської академії алергології та імунології, в Австралії діти, які народилися у батьків з дефіцитом вітаміну D, більше схильні до алергії до яєць та арахісу, ніж діти батьків, в організмі яких цього вітаміну достатньо.

Також брак вітаміну D в організмі дитини у ранньому віці підвищує ризик астми, симптоми якої спостерігаються постійно.

Як зазначають вчені, вживання вітаміну D особами, яким його бракує, здатне захистити від гострих інфекцій респіраторного тракту, а у пацієнтів з атопічним дерматитом — зменшити тяжкість симтомів.

Існують також дані  про здатність вітаміну D позитивно впливати на імунну систему новонароджених та сприяти формуванню захисту від наслідків астми у ранньому віці. Але ця гіпотеза потребує подальших досліджень.

Якщо ви вирішили включити вітамін D до раціону свого або дитини, проконсультуйтесь спочатку з лікарем щодо дозування та вибору препаратів.

Про причини та механізми виникнення алергії та астми ви можете прочитати тут. Та слідкуйте за нашим сайтом, де ви завжди зможете знайти відповіді на найактуальніші питання щодо діагностики й лікування алергії та її ускладнень.

Коментарі
Loading...