Айлант: травневий чинник алергії

0 2 530

Айлант (Ailanthus)  — чужий для українців, та й для всієї Європи вид, який стрімко поширився у нас в останні десятиліття. Люди висаджують це невисоке дерево зі струнким стеблом, великим почленованим листям та темною корою як декоративну рослину, бо вона гарна та непримхлива, а восени світло-жовте до червоного забарвлення листя захоплює та чарує око. Тому англійською ця рослина називається райським деревом (the tree-of-heaven).

Айлант

Але на практиці, як це часто буває, для деяких близький контакт із райським деревом може перетворитись на пекло. Складність полягає у тому, що пилок айланта алергенний.

Цвіте ця рослина білими квітами у травні. З її великих запашних квітів пилок зазвичай переноситься комахами. Проте німецькі вчені довели, що якась частина пилку може переноситись і повітрям, викликаючи симптоми алергії.

Ailanthus 1

Посадивши, айлант практично неможливо вивести: він легко пристосовується до забруднення навколишнього середовища, розмножується підземними коренями та кореневищами. Тому стебло проростає знову після того, як його зрубали.

Визначити, який саме пилок викликає ваші симптоми, допоможе багатокомпонентний молекулярний тест ALEX2. У його панелі близько 300 алергенних екстрактів та молекул, тобто 99,9 % всіх відомих алергенів.

І головне: алергію до пилку можна вилікувати. Для цього застосовується метод алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ). Її ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). Після проходження курсу такого лікування недуга зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.

Для того, щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek, доступні в Україні.

А підібрати оптимальний для вас курс АІТ після відповідної діагностики може лише лікар.

Коментарі
Loading...