Людям з алергією на рибу можна їсти акул і скатів
Одна з найбільш небезпечних харчових алергій — до риби. При цьому захворюванні часто виникають загрозливі для життя симптоми, такі як анафілактичний шок.
Алергіки ризикують, не тільки вживаючи рибу: для них небезпечне випадкове вдихання парів під час її приготування, а ще шкірний контакт. Особливо актуальна ця загроза для жителів морських країн, в яких поширене рибальство.
Але тепер у людей з алергією до риби з’явилася надія. Її дають результати досліджень, проведених міжнародною групою вчених. Згідно з отриманими даними, білок парвальбумін, який зазвичай викликає алергічну реакцію, значно менше алергенний у хрящових риб, таких як акули й скати, ніж у риб костистих.
Так, 10 з 11 учасників дослідження — пацієнтів з підтвердженим діагнозом «алергія до риби» — змогли без будь-яких алергічних реакцій з’їсти страву з морської лисиці (найпоширеніший європейський вид скатів, відомий також як колючий або шипуватий скат).
На думку авторів дослідження, цей вид може стати альтернативою для тих, хто хоче вживати рибу попри алергію. Не виключено, що з часом перелік безпечних для алергіків видів морських мешканців буде розширено: дослідження в цьому напрямку тривають.
Не забувайте, що діагноз «алергія» може поставити тільки лікар. Зробити це допоможе тест ALEX -2 – найсучасніший вид молекулярної діагностики алергії.
Більш того, тест ALEX-2 діагностує алергію до білка парвальбумін як костистих риб, так і хрящових. Морська лисиця – один з представників скатів, доступна для діагностики тільки на ALEX-2. Raj c Parvalbumin – головний алерген морської лисиці є членом сім’ї алергенів Parvalbumin. На відміну від костистих видів риб (таких як тріска або макрель), морська лисиця – хрящова риба, експресують α-парвальбумін, а не β-парвальбумін (як костисті риби).
А про причини виникнення алергії ви можете прочитати тут.